kullanıcı Adınız

Bize Ulaşın

Desteği Kapat

Destek

100 Mbps Simetrik Metro

Fiyatlar

100 Mbps Simetrik Metro Tarifesinin Fiyatı 8.160 TL’ dir

Taahhütsüz 8160,00 TL

 • Fiyatlarımıza %18 KDV ve %5 ÖİV Dahildir
  Detaylar

  • Tüm simetrik internet paketlerinde Statik IP alınması zorunludur.Fiyata Statik IP ücreti dahil değildir.
  • Kampanyalarımızdan mevcut ve yeni abonelerimiz faydalanabilirler.
  • Kampanyamız 31.12.2016 tarihine kadar geçerlidir.
   Sıkça Sorulan Sorular

   Kablolu simetrik internet nedir?

   Kablolu simetrik internet; WeNET'in metro şebekesi ile müşteri lokasyonu arasında tesis edilen fiber optik kablolar üzerinden sağlanan erişim hizmetidir.
   Metro Ethernet erişim hizmetinde; 5Mbps ile 10Gbps aralığında yüksek hızda bağlantı sunulur ayrıca ses, veri ve görüntü gibi her türlü veri akışı yüksek performansla ve sorunsuzca sağlanır. İleri teknolojisi sayesinde Metro Ethernet kurumların iş süreçlerini hızlandıran ve sürekliliğini sağlayan bir geniş bant internet erişim teknolojisi, bu sebeple günümüzde bir çok kurumsal işletme tarafından tercih edilmektedir.

   Kablolu simetrik internet nasıl çalışır?

   Metro Ethernet servisinin çalışmaası için bir fiber bağlantısı ve metro ethernet switch donanımı gerekmektedir. İleri teknolojisi sayesinde Metro Ethernet servisinde bant genişliği sorunu, sürekli konfigürasyon ihtiyacı gibi problemler yaşanmamaktadır. Eski teknolojilerde kullanılan ara bağlantı cihazı vs. gibi ek donanımlara günümüz Metro Ethernet teknolojisinde ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu da daha az yatırım ve işletme maliyeti ile ihityaç duyulduğunda kolay ve hızlı kapasite arttırmaya imkan sağlayan esnek ve verimli bir erişim servisi alınmasını sağlamaktadır.

   Diğer servislerden farklı olarak Metro Ethernet'in en önemli avantajı ise uzak mesafelerde sorunsuz çalışabilmesidir ki 50 km üzerinde dahi servis sunulabilmektedir. Bu mesafe bakır hatlarda 10 km ile sınırlı kalmaktadır. Bir diğer özelliği de Metro Ethernet servislerinin altyapısını sağlayan fiber optik kabloların arıza, bakım ve onarımlarının bakır kablola kullanılan altyapılara göre daha kolay ve hızlı gerçekleştirilebilmesidir.

   Kablolu simetrik internet servisini kimler tercih ediyor?

   Metro Ethernet servisini tercih edenler işlerinde yüksek bant genişliği, güvenlik ve sürekliliğe ihtiyaç duyan kurumlardır. Kamu, finans, sağlık, eğitim, turizm, lojistik vb birçok farklı sektörden firma işlerinde verimlilik sağlamak için en ileri teknoloji metro ethernet servislerinden yararlanıyor.

   Bunlar arasında kamu kurum ve kuruluşları, orta ve büyük ölçekli özel işletmeler, büyük oteller ve turizm işletmeleri, sağlık ocağı ve hastaneler, bankalar, finans kuruluşları, plazalar, alışveriş merkezleri, üniversite, okul, eğitim merkezleri, lojistik firmaları vb. yer alıyor.

   Kablolu simetrik internet nerelerde kullanılır?

   Metro Ethernet servisleri; xDSL servisleri ile iş hitiyaçlarını karşılayamayan daha hızlı, güvenli ve simetrik bağlantı imkanı sunan erişim servisi almak isteyen kurumlar için idealdir.

   Örnek olarak, ürün ve servislerini internet üzerinden pazarlayan e-ticaret firmaları, call center hizmeti sağlayan, merkezinde ERP, muhasebe, stok, sipariş/satış vb. iş uygulamalarını yüksek hız ve kesintisiz çalıştırması gereken, internet ve mail trafiği yoğun olan, video konferans, IP TV gibi gerçek zamanlı uygulamaları çokça kullanan kurumsal yapılarda Metro Ethernet servisleri tercih edilmektedir.

   Kablolu simetrik internet kablolama bedeli nasıl belirlenir?

   Metro Ethernet servisi sunabilmek için, servis sağlayıcının metro şebekesinden müşteri lokasyonuna fiber optik kablo çekilmesi gerekmektedir. Çekilen fiber optik kablo metrajı kablo metre birim fiyatı ile çarpılarak toplam kablo maliyeti hesaplanır.

    Abonelik Sözleşmesi

    Önerilen Diğer Simetrik Metro Paketler

    5 Mbps 1290 TL / Ay

    10 mbps 1920 TL / Ay

    15 Mbps 2440 TL / Ay

    20 Mbps 2910 TL / Ay

    30 Mbps 3750 TL / Ay

    40 Mbps 4500 TL / Ay

    50 Mbps 5190 TL / Ay